Angajam Lacatus in Cluj Napoca

Angajam Lacatus in Cluj Napoca Angajam Lacatus in Cluj Napoca Clientul nostru, o companie de productie a utilajelor din domeniul alimentar, cauta Lacatus confecii metalice (tevarie si rezervoare) in Cluj Napoca Cerinte candidat: - cunostinte desen tehnic - obligatoriu - recunoasterea materialelor dupa forma, culoare, calitate, caracteristici, marcaje - ob... 161858
Cluj-Napoca, Cluj 8 Apr 2015
161858 201

Clientul nostru, o companie de productie a utilajelor din domeniul alimentar, cauta Lacatus confecii metalice (tevarie si rezervoare) in Cluj Napoca

Cerinte candidat:
- cunostinte desen tehnic - obligatoriu
- recunoasterea materialelor dupa forma, culoare, calitate, caracteristici, marcaje - obligatoriu
- cunoasterea legilor in vigoare privind primirea, depozitarea si eliberarea materialelor - obligatoriu
- rezistenta efort fizic, tenacitate sporita, stapanire de sine, responsabilitate, reactii prompte, rezistenta la stress abilitaţi necesare muncii in echipa si asimilare rapida de informatii
- scoala profesionala de specialitate sau cursuri de calificare in meseria practicata si diploma lacatus
- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

Responsabilitati/Atributii pentru postul de lacatus:

- debitareaza materialele utilizand diferite masini si echipamente speciale, respectand documentatia tehnica (desen de executie)
- debiteaza la ghilotina tabla de diferite grosimi dupa contur
- viroleaza tabla
- realizeaza diferite constructii metalice din tabla, profile, cornier, etc
- executa operatii de debavurare, gaurire, trasaj, ajustari, filetari
- verifica instalatiilor si traseelor tehnologice conform tehnologiei de montare si executie astfel ca acestea sa se incadreze in tolerantele prescrise, folosind diferite instrumente de masura
- utilizeaza eficient consumul de materiale la debitarea materialelor, fara a produce pierderi de material
- intretine sculele si echipamentele de lucru cu care lucreaza si pastreaza curatenia la locul de munca
- respecta regulile de exploatare tehnica a sculelor si utilajelor deservite pentru asigurarea efectuarii lucrarilor in conditii de calitate si securitate stabilite pentru acestea

Oferta salariala:
- salariu motivant, se va negocia in urma interviului